Egzersiz İlaçtır Kurucularından Hekimlere Mesaj!

Dr. Robert E. Sallis ve Dr. Ronald M. Davis’in hekimlere mesajı:

Değerli Hekimimiz,

Diyabet, hipertansiyon ve obezite gibi düzinelerce hastalığı önleyebilecek ve tedavi edebilecek bir reçete olsaydı, bunu hastalarınıza reçeteler miydiniz? Yanıtınızın elbette olacağını düşünüyoruz.

Egzersiz İlaçtır’ın (Exercise is Medicine®) kılavuz ilkeleri Amerikan Spor Hekimliği Koleji (ACSM) ve Amerikan Tıp Birliği (AMA) tarafından ortaklaşa olarak kabul edilmektedir. Bu ilkeler, hekimler ve diğer sağlık çalışanları tarafından hazırlanan düzenli fiziksel aktivite reçeteleri aracılığıyla toplumun sağlık ve zindelik düzeyinin iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Egzersiz İlaçtır’ın (Exercise is Medicine®) kılavuz ilkeleri şunlardır:

  • Egzersiz ve fiziksel aktivite sağlık ve birçok kronik hastalığın önlenmesi ve tedavisi açısından çok önemlidir.
  • Sağlık hizmeti verilen ortamlarda ve kurumlarda fiziksel aktivite ve egzersize yöneltmek için daha fazla çaba harcanmalıdır.
  • ACSM ve AMA sağlık hizmeti verilen ortamlarda ve kurumlarda fiziksel aktivite ve egzersiz üzerine daha fazla odaklanılması için çalışmaktadır.

Egzersiz İlaçtır programı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen bu internet sitesini incelemeye zaman ayırınız. Sitede Egzersiz İlaçtır’ın daha ayrıntılı tanımına, hastalarınıza egzersiz konusunda danışmanlık yapmaya yardımcı olabilecek ipuçlarına ve fiziksel aktivitenin hastaların tedavi programlarının nasıl ayrılmaz bir parçası olabileceğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sizi her hastada egzersiz danışmanlığının her muayenenin ayrılmaz ve önemli bir parçası haline getirmeye davet ediyoruz.

Bu girişimle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Gelecekte Egzersiz İlaçtır programını geliştirmeye yardımcı olmak için sizinle daha fazla işbirliği yapmayı umut ediyoruz.

Saygılarımızla,

Dr. Robert E. Sallis, MD, FACSM

Exercissallisrobert_photo2e is Medicine
Çalışma Grubu Başkanı,
ACSM Eski Başkanı (2007-2008)

Dr. Ronald M. Davis, MD, FACPM
AMA Eski Başkanı

DavisHeadShot

(Editörün notu: Dr. Davis’i 2008 yılının Kasım ayında kaybettiğimizi bildirmekten üzüntü duyuyoruz. ACSM, Dr. Davis’in anısına bir fon kurmayı planlamaktadır.)

камерофонwww,instagram

Posted in: