Hakkında

logoDernekLogotype_100px

 

 

 

Egzersiz İlaçtır Türkiye, Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği tarafından, fiziksel aktivite ve egzersizi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinin önemli bir parçası haline getirmek için yürütülen bir programdır. Egzersiz İlaçtır Türkiye, American College of Sports Medicine (ACSM)’ın başlattığı global Exercise is Medicine inisiyatifinin Türkiye ayağını temsil etmektedir.

Programın amacı, birinci basamak hekimleri ve sağlık hizmet sağlayıcılarını, hastalık önleme ve tedavi planları hazırlanırken fiziksel aktivitenin dahil edilmesi konusunda ve hekimlerce reçetelenmesini teşvik etmektir.

Misyonumuz:

Türkiye’de fiziksel aktivite ve egzersizi hastalık önleme ve hastalıkların tedavisinin standart bir parçası haline getirmektir.

Fiziksel aktivitenin tüm sağlık personeli tarafından hasta ziyaretlerinde hayati belirti olarak dikkate alınması ve bu hastalara konu hakkında etkin bir danışmanlık verilmesi, halk sağlığının iyileşmesine ve uzun vadeli sağlık maliyetinin azalmasını sağlayacaktır.igstoryмакіяж на хэллоуин