Oksijen Mag

Pilot bölge olarak seçilen Düzce’de 2005 yılında başlayan, 2011 yılında tüm Türkiye’de uygulanan aile hekimliği sisteminin üçüncü yılında, siz değerli aile hekimlerinin karşısına sadece size özel bir dergiyle çıkmanın mutlululuğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Üç ayda bir yayımlanacak dergimizde öncelikle aile hekimlerine yer vermeyi, hekimleri bilgilendirmeyi ve beklentilerini karşılamayı hedefledik. Bunun yanısıra ilgi alanlarına ilham vermeyi ve gündelik yaşamlarına renk katmayı da amaçladık. İş yaşamı, sosyal ve özel yaşam dengesini kurma düşüncesiyle yola çıkarak; sağlıklı yaşam, gezi, teknoloji, sanat, kişisel gelişim, spor gibi birçok konuda ilginç makaleleri sizler için hazırladık. Güncel aile hekimliği konularıyla ilgili faydalı bilgilere ulaşabilmenizi de dikkate aldık. OKSİJEN MAG’ın ilk sayısında bu yıl hayata geçen “Hareketli Hayatı Teşvik Projesi” kapsamında fiziksel aktiviteyle ilgili yapılan ve yapılması planlanan birçok uygulamaya ilişkin bilgilere ulaşabileceksiniz. İstanbul’da görev yapmakta olan aile hekimiyle yaptığımız keyifli sohbete de dikkat çekmek isteriz. Hekimlerimizin tecrübeleri şüphesiz hepimize ışık tutacaktır.

İlk sayımızda peygamberler şehri olarak da bilinen, tarihi dokusuyla son derece etkileyici bir şehre, Şanlıurfa’ya yakından baktık. Oradan ABD’ye uzandık ve New York’u keşfettikten hemen sonra ABD’deki aile hekimliği uygulamalarının tarihini ve bugününü ele aldık. OKSİJEN MAG’ı ilk sayısından itibaren “ailenizin” bir parçası olarak görmenizi, içeriğini birlikte geliştirmeyi, zenginleştirmeyi umut ediyoruz.

Bir arada güzel adımlar atmak dileğiyle, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Mehmet Ersoy
Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği

Oksijen MAG’ın ilk sayısını buradan indirebilirsiniz.размещение сайта в поисковых системахteambuilding Russia